Strasbourgi bírójelöltek: Schanda az első
Schanda Balázs konzervatív egyházjogász az Orbán-kormány első számú jelöltje a strasbourgi emberi jogi bíróság magyar helyére – tudta meg a HVG.
Schanda Balázs konzervatív egyházjogász az Orbán-kormány első számú jelöltje a strasbourgi emberi jogi bíróság magyar helyére – tudta meg a HVG.
Másodfokon is elmarasztalta Magyarországot az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB), amely csütörtökön kimondta, hogy a magyar hatóságok megsértették Baka Andrásnak, a Legfelsőbb Bíróság volt elnökének a véleménynyilvánítási szabadsághoz fűződő jogát.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága másodfokon is kimondta, hogy 2012-2013-ban jogtalanul ítéltek büntetésre PM-es és LMP-s képviselőket, ezért kártérítést kell kapniuk.
A börtöneink pokoliak – és most az országot büntetik miattuk. Megérdemeljük.
A rossz börtönkörülmények miatt már legalább félmilliárd forintot kell kifizetnie az államnak a strasbourgi bíróság döntése alapján a Magyarországon fogvatartott elítélteknek.
A strasbourgi bíróság szerint ellentétes az Emberi Jogok Európai Egyezményével és sérti a megkülönböztetés tilalmát a közszférában dolgozó nyugdíjasok nyugdíjának folyósítására vonatkozó új szabályozás. A bírósághoz egy magánszemély fordult, akinek felfüggesztették a nyugdíjutalást, miután az öregségi nyugdíj mellett közalkalmazottként vállalt munkát.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága 231 millió forintos kártérítést ítélt meg 43 rabnak a rossz börtönkörülmények miatt - közölte a Magyar Helsinki Bizottság.
Ítélet született kedden egy 2011-ben indult ügyben a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságán, ahol a bírák három szomáliai menedékkérőnek adtak igazat a magyar állam ellen indított perben. A magyar államnak fejenként 7500 eurós kártérítést is kell fizetnie a menekülteknek.
A strasbourgi bíróság egyik legjobb magyar ismerője Karsai Dániel ügyvéd, akit saját eseteiről, illetve általában az Emberi Jogok Európai Bíróságának működéséről kérdeztünk. Interjú.
A strasbourgi bíróság szerint is a hírportálok felelnek a kommentelők által hagyott bejegyzések tartalmáért, így elmarasztalhatók, ha azok gyalázkodók, törvénysértőek. A bíróság egy észt ügyben hozott ítéletet.
Kedden születhet meg a strasbourgi bíróság ítélete a magyar börtönök túlzsúfoltsága ügyében, és ha elmarasztalják Magyarországot, abból milliárdos kártérítési kötelezettség következhet – írja a Népszabadság.
Több mint 14 ezer euró (mintegy 4,3 millió forint) kártérítést és perköltséget kell fizessen a magyar állam egy baktalórántházi korábbi rokkantnyugdíjasnak a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) első fokú, egyelőre nem jogerős ítélete szerint.
Az Orbán-kormány működésének nemzetközi demokratikus próbája lesz az, miként reagál a strasbourgi trafikdöntésre – mondta az MSZP egyik politikusa.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága szerint sérült a magántulajdont megillető védelem a trafikrendszer átalakításánál, az eljárás pedig szerintük nélkülözte az elemi átláthatóságot és bármilyen jogorvoslati lehetőséget. Egy soproni trafikos esetét vizsgálták meg. A döntés nem kötelezi a magyar jogalkotót a jogsértés megszüntetésére vagy jogszabály-módosításra, ám ha jogerőssé válik az ítélet, kártérítést kell fizetni.
Bár a Népszava kedden azt írta, hogy jogerősen pert nyert a magyar állam ellen Strasbourgban Baka András, akit azért váltottak le 2011-ben a Legfelsőbb Bíróság elnöki tisztségéből, mert kifogásolta a kormánykoalíció egyes törvényeit, kedd délutánra helyesbítettek: egyelőre nem született ilyen ítélet az emberi jogi bíróságon.